Akü Arızası

Akü Arızası

Akü Arızası

Araç sinyalleri, farlar ve stop lambaları başta olmak üzere güvenli yolculuk unsurları enerjisini aküden alır. Bunma ek olarak iç aydınlatmalar da aküden gelen enerji ile çalışır. Akü konusunda sürücülerin yapacağı tercihler büyük önem arz eder. Bosch markasının akü konusunda ortaya koyduğu kaliteli ürünler yolculuk konforu ve yol emniyeti açısından isabetli bir tercihi göz önüne getirir. Akü sıfır alındığı zaman 2 yıl süreyle garanti kapsamında yer alır. Kaza ve darbeler garanti kapsamında yer almaz. Servis tarafından yapılan değerlendirme ile garantili çözümler müşterilere sunulur.
 
Akü arızaları genelde basit bir takip ve kontrolle tespit edilir. Akünün sıvısı ve enerjisi kontrol edilir ve kutup başları gözden geçirilir. Buralarda oluşan korozyon etkisi aracın çalışmasının önünde engel teşkil eder. Sürücüler aküye her zaman dikkat etmelidir. Hiç beklenmedik bir zamanda aküde ortaya çıkan sorunlar araçların yolda kalmasına neden olur. Özellikle akünün bitmiş olması değişim gerektiren çok önemli bir sorundur. Çözüm ise ancak yeni akü ile mümkün olur. Aküde tercih yaparken akünün marka kalitesine her zaman dikkat etmek gerekir. Bu sayede alınacak aküden uzun yıllar sorunsuz şekilde istifade etmek mümkün olur. Sıvı ve enerji kontrolü yapıldığı zaman bir sürprize yer bırakmadan erken çözümler mümkün olur.
 
Akü arıza belirtileri aracı kullananlar tarafından kolayca tespit edilir. Akü sorunları ortaya çıktığında:
 
  • Farlar sönükleşir.
  • Marşa basıldığı zaman cılız bir ses duyulur.
  • Marş yerine kontağı kullanmanız gerekir.
  • Araç marş almaz ve çalışmaz hale gelir.

Bu durumla karşı karşıya kalmamak adına düzenli periyodik bakımları zamanında yaptırmak aracın ve sürücünün zor durumda kalmasını önler. İyi ve kaliteli bir akü araçların güvenli yolculuğu için büyük önem arz etmektedir. Akünün zamansız bir şekilde bitmesi ve başka sorunlar yaşaması, yolda kalma ile sonuçlanan olumsuz bir durumu beraberinde getirebilir. Böylesine sorunlar ise bir araç konforu düşüklüğüne sebep olur. Rahat, sorunsuz ve emniyetli bir yolculuk yapmayı düşündüğünüzde, özellikle aracınıza elektrik tedarikinin en iyi şekilde yapılması gerekir. Akü bu konuda önemli bir teknoloji ürünü olarak aracınızın ihtiyacını karşılar.
 

Akü Arızası
Hemen Ara Yol Tarifi
X